مدرس دوره آیلتس

تدریس خصوصی آیلتس

مدرس آیلتس

IELTS Tutor

با ما تماس بگیرید

info@phdielts.ir

شماره واتساپ: +۹۸-۹۳۶-۷۹۳-۳۴۷۶

20 نکته ضروری مهارت گوش دادن آیلتس

صفحه اصلی مقالات آیلتس نکات ضروری مهارت گوش دادن برای آزمون آیلتس

مهارت های گوش دادن در آزمون آیلتس

نکات و اطلاعات ضروری مهارت گوش دادن آیلتس برای اینکه در آزمونتان موفق شوید. تکنیک‌ های مهارت گوش دادن صحیح را با بیش از 20 توصیه یاد بگیرید تا به شما کمک کند به امتیاز بالایی برسید. در مورد محتوای آزمون گوش دادن، نوشتن درست پاسخ‌ها، انواع سوالات، امتیازدهی، یادداشت ‌برداری و خیلی چیزهای دیگر یاد بگیرید. این یک درس ویدیویی MUST WATCH برای همه دانش آموزان آیلتس است.

حروف بزرگ در مهارت گوش دادن آیلتس. شما می‌توانید انتخاب خود را با حروف بزرگ یا کوچک بنویسید. توصیه من استفاده از تمامی حروف بزرگ است زیرا خواندن را آسان تر می کند و از اشتباهات جلوگیری می کند.

خلاصه آزمون مهارت گوش دادن آیلتس

1. همه زبان آموزان در همان آزمون شرکت می کنند. هم زبان آموزان آکادمیک و هم GT در همان آزمون مهارت گوش دادن شرکت می کنند و به شیوه یکسانی ارزیابی می شوند.

2. 40 سوال وجود دارد

3. چهار بخش وجود دارد

بخش ۱ = دو گوینده. این اغلب یک مکالمه تلفنی بین دو نفر است، برای مثال سازماندهی یک مکان در یک دوره، رزرو یک میز در یک رستوران یا اجاره یک آپارتمان. شما باید به اطلاعات خاصی مانند نام‌ها‏، تاریخ‌ها، زمان‌ها، مکان‌ها و اعداد گوش دهید.

بخش ۲ = یک گوینده. این اغلب صحبت از یک راهنمایی است. ممکن است اطلاعاتی در مورد یک ساختمان، یک تفریحگاه، یک شرکت، یک مؤسسه خیریه و غیره بشنوید.

بخش ۳ = سه یا چهار گوینده. این یک بحث آکادمیک است. این می‌تواند دو دانشجو باشد که با یک استاد صحبت می‌کنند و یا یک دانشجو که منابع خود را به همکارانش ارائه می‌دهد.

بخش ۴ = یک گوینده. این یک سخنرانی آکادمیک است.

4. با پیشرفت آزمون، بخش‌ها دشوارتر می‌شوند. این به این معنی است که بخش ۱ ساده‌ترین و بخش ۴ سخت‌ترین بخش است.

5. آزمون مهارت گوش دادن ۴۰ دقیقه است.

1. ۳۰ دقیقه به صدای ضبط شده گوش دهید و پاسخ خود را روی کاغذ سوال بنویسید.

2. 10 دقیقه برای انتقال پاسخ‌های خود از کاغذ سؤال به برگه پاسخ.

6. آیلتس یک آزمون بین‌المللی است. لهجه ‌های مختلفی وجود خواهد داشت اما احتمالا لهجه ‌های اصلی بریتانیایی و استرالیایی خواهند بود.

7. آیلتس املای انگلیسی بریتانیایی یا انگلیسی آمریکایی را می‌پذیرد.

نکات مهارت گوش دادن آیلتس

در زیر لیستی از نکات گوش دادن آیلتس آورده شده ‌است. این نکات را با دقت بخوانید.

1. صدای ضبط شده تنها یک‌ بار پخش خواهد شد. شما بار دوم آن را نخواهی شنید.

1. باید تمرین کاملی را با یک آزمون شنیداری کامل به وسیله فقط یک بار گوش دادن قبل از آزمون انجام بدهید. باید این کار را چندین بار انجام بدهید.

2. زمانی که در حال یادگیری مهارت ‌ها و واژگان هستید، ممکن است بخواهید گوش دادن را بیش از یک‌بار تمرین کنید. این زمانی که شما در حال تمرین هستید، خوب است.

2. شما باید چند کار را همزمان انجام دهید. این بدین معنی است که شما باید قادر به خواندن سوالات، گوش دادن برای پاسخ دادن و نوشتن کلمات، همه بطور همزمان باشید. شما باید تمرین کنید.

3. انتقال پاسخ های خود به برگه پاسخ را قبل از آزمون خود در خانه تمرین کنید.

4. شما باید پاسخ‌های خود را بر روی برگه پاسخ با استفاده از مداد و نه خودکار بنویسید

5. امتیازات بر حسب تعداد امتیازاتی که درست کسب کرده اید محاسبه می‌شوند. اگر پاسخ شما اشتباه باشد نمره ای از دست نمی دهید. امتیاز شما به دلیل پاسخ‌های نادرست کم نخواهد شد.

6. اگر پاسخ را نمی دانید، حدس بزنید. همیشه در کادر روی برگه پاسخ خود چیزی بنویسید. چه کسی می داند، شاید شما درست حدس زده باشید!!

7. شما می‌توانید پاسخ خود را با استفاده از حروف بزرگ یا حروف کوچک بنویسید.

8. تعداد کلماتی که می‌توانید برای پاسخ خود داشته باشید را بررسی کنید. هر بار که نوع سؤال تغییر می‌کند، تعداد کلمات برای پاسخ نیز ممکن است تغییر کند. در اینجا مثالی از دستورالعمل‌ها آورده شده‌است: "بیش از دو کلمه و/ یا یک عدد نیست."

9. دستورالعمل‌ها را بررسی کنید تا ببینید که آیا می‌توانید یک عدد (‏که تنها به معنی یک عدد است)‏یا اعداد (‏جمع که به معنی بیش از یک عدد است) ‏داشته باشید.

10.چگونه اعداد و کلمات محاسبه می‌شوند:

1. تاریخ "۱۹۵۰" یک عدد در نظر گرفته می‌شود.

2. عدد زیاد "1000500" یک کلمه در نظر گرفته می‌شود.

3. کلمه متصل به خط "part-time" به عنوان یک کلمه در نظر گرفته می‌شود.

4. اسم مرکب tennis shoe"" که متصل به خط نیست، دو کلمه در نظر گرفته می‌شود.

11. "at the hospital" یا hospital" ". آیا باید حرف تعریف و حرف‌اضافه را بنویسید؟ پاسخ شما به نوع سؤالی که دارید بستگی خواهد داشت. اگر در حال تکمیل جمله هستید، برای مثال:

۱. The best place to meet is ……….. = پاسخ باید از لحاظ دستوری صحیح باشد بنابراین شما به at the hospital نیاز دارید.

2. اگر سوال یک یادداشت یا تکمیل فرم باشد، مانند ۱)‏PLACE:......... = پاسخ می تواند فقط یک کلمه (‏با یا بدون حرف تعریف)‏"hospital" یا "the hospital" (‏در صورت امکان دو کلمه)‏ است.

12. املاء!!! اگر جواب شما غلط املایی داشته باشد، نمره آن سوال را از دست می دهید. برای بدست آوردن یک امتیاز و داشتن جواب صحیح باید املای درست داشته باشید.

1. هنگام گوش دادن نگران املا نباشید زیرا فرصت ندارید روی املا تمرکز کنید، شما باید بر روی گوش دادن به صدای ضبط شده و دنبال کردن سوالات تمرکز کنید.

2. در انتها و هنگام انتقال پاسخ های خود به برگه پاسخ، املای خود را بررسی کنید.این زمان بررسی و اطمینان از درستی همه چیز است.

13. نوشتن حروف یا کلمات. اگر سؤالی چند گزینه ای دریافت کنید، از شما می خواهد حروف را به عنوان پاسخ خود بنویسید. بعنوان مثال:

1. a) spring

2. b) summer

3. c) winter

4. اگر پاسخ b است، شما باید "b" را روی برگه پاسخ خود بنویسید نه "summer" کلمه "summer" به عنوان اشتباه در نظر گرفته می‌شود زیرا دستورالعمل‌ها از شما می‌خواهند که یک حرف بنویسید نه یک کلمه.

14. انواع سؤال در گوش دادن آیلتس

1. تکمیل فرم

2. تکمیل یادداشت

3. تکمیل خلاصه

4. تکمیل جمله

5. چند گزینه‌ای

6. علامت گذاری نمودار

7. علامت گذاری نقشه

8. تکمیل جدول

9. شکل نمودار

15. سعی نکنید همه چیز را درک کنید. سخنگو اطلاعات اضافه زیادی را به شما می دهد، روی گوش دادن به پاسخ های سؤالات تمرکز کنید.

16. پاسخ ها ممکن است سریع بیایند. ممکن است در یک مدت خیلی کوتاه سه جواب پیدا کنید. آماده شوید که سریعاً جواب ها را بنویسید.همچنین جواب ها ممکن است به آرامی بیایند. ممکن است بین پاسخ‌ها فاصله وجود داشته باشد. وحشت نکنید. این امر در بخش ۴ رایج است.

17. به دنبال جواب هایی باشید که جمع هستند.آیلتس می‌داند که دانش آموزان در شنیدن حرف "s" جمع مشکل دارند. بنابراین، این پاسخ‌ها قطعا به شما داده خواهد شد تا توانایی گوش دادن شما را آزمایش کنند.

18. پاسخ به شما داده می شود و سپس آن را تغییر خواهند داد. این یک مثال است: " آیا ملاقات در ساعت ۷ عصر خوب است؟ بله، 7 عصر برای من خوب است"/" اوه من تازه به یاد آوردم که یک جلسه دیرهنگام دارم. آیا می توانیم به جای آن نیم ساعت دیرتر قرار ملاقات بگذاریم؟"پاسخ 7 عصر بود اما سخنگو آن را به 7:30 عصر تغییر داد. همیشه گوش دهید و برای تغییر پاسخ گوینده آماده باشید.

19. اگر یک پاسخ را از دست دادی، فقط برو سراغ سوال بعدی. وقت را هدر ندهید. جای خود را در صدای ضبط شده از دست ندهید.

20. تمرکز کنید!!! ۳۰ دقیقه زمان زیادی برای گوش دادن به طور جدی به پاسخ‌ها است. اگر تمرکز خود را از دست بدهید، پاسخ ها را از دست خواهید داد. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.آزمون های کامل را در خانه تمرین کنید تا توانایی خود برای تمرکز کردن را افزایش دهید.