مدرس دوره آیلتس

تدریس خصوصی آیلتس

مدرس آیلتس

IELTS Tutor

با ما تماس بگیرید

info@phdielts.ir

شماره واتساپ: +۹۸-۹۳۶-۷۹۳-۳۴۷۶

Task 1رایتینگ آیلتس: نکات ضروری برای آماده‌سازی

صفحه اصلی مقالات آیلتس Task 1 نکات ضروری برای آماده‌سازی

نکات کلیدی تسک یک رایتینگ آیلتس آکادمیک

در زیر نکات ضروری آماده‌سازی برای تسک یک رایتینگ آیلتس شما آورده شده‌است. این موارد ۱۲ نکته مهم را شامل می شوند.

۱. درکtask1

  • نوشتن یک گزارش آکادمیک بر روی یک نمودار
  • نوشتن بیش از ۱۵۰ کلمه (‏آزمونگر کلمات شما را شمارش خواهد کرد و برای کمتر بودن تعداد کلمات جریمه وجود خواهد داشت)
  • نوشتن گزارش خود در 20 دقیقه (‏ وقت بیشتری صرف تسک یک نکنید چون تسک دو ارزش بیشتری دارد)

۲. آزمون ها را تمرین کنید

کتاب‌های آزمون تمرین آیلتس کمبریج را تهیه کنید. هر کتاب شامل ۴ آزمون کامل آیلتس است.

۳. نمرات کلی task1(band scores)و معیارهای بازاریابی

نمرات کلی برای هر معیار در task1 رایتینگ را درک کنید.

  • دستاورد task (‏۲۵ %)‏
  • انسجام معنابی (Coherence) و انسجام ساختاری(Cohesion) (‏۲۵ %)‏
  • واژگان (‏۲۵ %)
  • دقت و دامنه گرامری (‏۲۵ %)

الزامات مربوط به هر معیار را برای نمره کلی(band score) مورد نظر خود بشناسید. آزمونگر به شما یک نمره کلی برای هر معیار فردی در بالا می‌دهد و سپس نمره نهایی شما برای task1 رایتینگ، میانگین ۴ معیار است.

4. انواع task1

۶ نوع اصلی از نمودارها که می‌توانند در task1 رایتینگ داده شوند را یاد بگیرید (‏نقشه‌ها، نمودارها، نمودارهای میله‌ای، جداول، نمودارهای خطی و نمودارهای دایره‌ای). شما باید نوشتن گزارش برای همه انواع task1 را با استفاده از نمونه نمودارهای آیلتس تمرین کنید. همچنین این امکان وجود دارد که ترکیبی از دو نوع چارت را در امتحان داشته باشیم، برای مثال یک نمودار میله‌ای با یک نمودار دایره‌ای.

5. پاراگراف مقدمه

نوشتن مقدمه را تمرین کنید. در اینجا دو مثال وجود دارد، شما فکر می کنید کدام یک از آن‌ها بهتر است؟

1. در اینجا ما می‌توانیم ببینیم که نمودار اطلاعات مربوط به تعداد فروش دو شرکت در دو سال را نشان می‌دهد.

2. این نمودار تعداد فروش دو شرکت (Marks Ltd and Bumper) را در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ نشان می‌دهد.

پاسخ ها
مقدمه دوم بهتر است. مثال اول شامل زبان غیر آکادمیک است (‏در اینجا ما می‌توانیم ببینیم … ") ‏و همچنین حاوی اطلاعات کافی درباره شرکت‌ها یا چه سالهایی نیست.

مقدمه معمولاً برای نوشتن بسیار سریع و در محتوا کاملاً فرمولی ( ‏استاندارد) ‏است.

6. مروری بر task1 رایتینگ

شناسایی ویژگی‌های کلیدی برای انواع نمودارها را تمرین کنید. ویژگی‌های کلیدی محتوای مروری را تشکیل می‌دهند که ضروری‌ترین پاراگراف در گزارش task1 شما است. ویژگی‌های کلیدی برای اکثر نمودارها، بالاترین و پایین‌ترین دسته و همچنین مهم‌ترین تفاوت‌های بین دسته‌ها هستند. با این حال، برای نمودارها، شناسایی مراحل کلیدی می‌تواند سخت‌تر باشد. بسیاری از دانش آموزان گیج می‌شوند که آیا یک نتیجه‌گیری دارند یا یک مرور، باید مطمئن شوند که شما آن را درست به دست می‌آورید.

7. واژگان

لیستی از واژگان مفید را برای هر نوع سوال رایتینگ تهیه کنید. این امر به ویژه برای نمودارهای خطی، نقشه‌ها و نمودارهای دایره‌ای مهم است. نمودار خطی نوعی از task1 رایتینگ است که بیش‌ترین دامنه واژگان ممکن را دارد که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برای به دست آوردن نمره خوب در task1 رایتینگ، مهم است که از دامنه ای از کلمات استفاده کنید. با این حال، چون اشتباهات می‌توانند باعث شوند که شما نقاط ضعف خود را نشان بدهید، مهم است که با واژگان خود ریسک نکنید. نوشتن صحیح کلمات نیز بررسی ‌شود بنابراین مطمئن شوید که اشتباه املایی نداشته باشید.

8.گرامر

برای اینکه نمره خوبی به دست آورید، باید بر روی ساختارهای جمله پیچیده نیز کار کنید. برای دانش آموزانی که هدف آن‌ها نمره کلی(band score) ۶ و بالاتر است، این امر ضروری است. خوشبختانه ساختارهای جمله برای task1 را می توان یاد گرفت و سپس برای تناسب با هر task فردی (‏تا حدی)‏ تطبیق داده شود. در کنار گرامر، دقت نیز وجود دارد. هر چه اشتباهات بیشتری مرتکب شوید، نمره خود را کاهش خواهید داد، بنابراین خلاص شدن از خطاهای رایج مهم است. اگر شما خطاهای مکرر دارید، ممکن است برای گرامر نمره 5 بگیرید.

9. ساختاری برای task1 رایتینگ

شما باید اطمینان حاصل کنید که گزارش خود را به درستی ساختاربندی می‌کنید زیرا آزمونگر به سازماندهی اطلاعات و پاراگراف بندی توجه خواهد کرد. دقت کنید که از این روش پیروی کنید چون به راحتی می‌توانید نمره خوبی برای سازمان دهی اطلاعات به دست آورید. ابزارهای ساختاری و ارتباطی بخشی از معیار انسجام معنایی(Coherence) و انسجام ساختاری(Cohesion) هستند که ۲۵ % از نمره شما را تشکیل می‌دهند.

۱0. دستگاه‌های ارتباطی

ارتباط نیز بسیار مهم است. شما باید دامنه وسیعی از دستگاه‌های ارتباطی را نشان دهید که اطلاعات را به هم متصل می‌کنند و اطلاعات را به شیوه‌ای منسجم مقایسه می‌کنند. باز هم، یادگیری ارتباط بسیار آسان است، بنابراین مطمئن شوید که به این موضوع توجه می‌کنید. نمودارهای مختلف از ارتباط دهنده های مختلف استفاده می‌کنند بنابراین مطمئن شوید که هر نوع کاری را بررسی می‌کنید تا بهترین دستگاه‌های ارتباطی را برای استفاده ببینید.

۱1. مدل پاسخ‌ها برای task1 رایتینگ آیلتس

از مدل‌های ایمن پیروی کنید. نمونه پاسخ‌های زیادی برای پیروی شما روی اینترنت وجود دارد، اما پیروی از یک مدل ایمن که الزامات تعیین ‌شده توسط آیلتس را برآورده سازد، ضروری است.

۱2. تمرین با استفاده از برگه پاسخ

قبل از انجام آزمون، دقت کنید که رایتینگ روی برگه پاسخ رسمی آیلتس برای task1 رایتینگ را تمرین کنید. با برگه پاسخ تمرین کنید و ببینید چطور باید آن را به درستی پر کنید.